Yılmaz – Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi

Kardiyoloji anabilim dalında uzman personel tarafından, modern teknolojik cihaz ve sistemler kullanılarak tanı ve tedavi uygulanmaktadır. Bölümde iki adet kardiyoloji polikliniği, bir adet hipertansiyon ve hiperlipidemi polikliniği, bir adet de aritmi polikliniği ile ayaktan gelen hastalar hizmet vermektedir. Polikliniğe başvuran hastaların, göğüs ağrısı, baş dönmesi, bayılma, nefes darlığı, çarpıntı, hipertansiyon (tansiyon yüksekliği) gibi şikayetleri titizlikle değerlendirilip uygun tanı ve tedavi seçenekleri hastalarımıza sunulmaktadır. Yatan hastalara koroner yoğun bakım ünitesi ve iki adet koroner sevisinde hizmet verilmektedir. Akut miyokart enfarktüsü (kalp krizi) ile başvuran hastalara ileri teknik ve teknolojik sistemlerle en uygun tedavi yapılmaktadır. Kalp kapak hastalığı, kalp yetmezliği, infektif endokardit (kalbin mikrobik hastalığı), doğumsal kalp hastalıkları, ritim hastalıkları gibi hastalıklar koroner servislerinde tedavi edilmektedir. Anjiyografi ünitesinde her türlü tanısalve tedavi edici girişimsel işlemler ileri teknoloji eşliğinde titizlikle uygulanmaktadır. Ayrıca ritim bozukluğu olan hastalarımıza her türlü kalp pilive ICD (otomatik şok tedavisi yapabilen cihaz) yüksek başarı ile takılmaktadır. Çarpıntı teşhisi laboratuar ortamında (elektrofizyolojik çalışma EPS) ve söz konusu hastalığın tedavisi radyofrekans ablosyon ile yapılabilmektedir. Ekokardiyografi laboratuarında, transtorasik eko, transözafagiyaleko (yemek borusundan kalbi değerlendiren cihaz) ve stres eko yapılmaktadır. Aritmi polikliniğimizde, kalp elektrografisi EKG, holter inceleme (kalp ritmini 24 saat kaydeden cihaz), ambulatuvar kan basıncı (kan basıncını 24 saat kaydeden cihaz) ölçümleri, kalıcı kalp pili ve ICD kontrolleri yapılmaktadır. ayrıca polkiliniğimizde efor testi hastalarımıza aynı gün yapılmaktadır.
Yılmaz - Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi Hakkında İçerikler
Yılmaz - Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres Adres:Köşk Mah. Prof. Dr. Turhan Feyzioğlu Cad. No:42 38039 Melikgazi / Kayseri
Telefon Tel:(0 352) 207 66 66 – (0 352) 203 02 03
Fax Fax:…
E-Mail E-Mail: kardiyoloji@erciyes.edu.tr
Yılmaz - Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi Nerede
Yılmaz - Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi Randevu Alma
Yılmaz – Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesinden Randevu Almak için aşağıda bulunan Randevu Al butonuna tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz.
Yılmaz - Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları
Yılmaz – Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesinden Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için aşağıda bulunan Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için tıkla butonuna tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz.
Yılmaz - Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi Bölümleri ve Servisleri
Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi
Yılmaz - Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi Doktorları
Yılmaz – Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesinde görevli doktorların listesine aşağıda bulunan Doktorlar listesi için tıklayın butonuna tıklayarak doktor bilgilerine ulaşa bilirsiniz.
Ürik Asit Testi Nedir? Ne Anlama Geliyor - Vücut Sıvısı Analizi Testi Nedir? Ne Anlama Geliyor - TORCH Testi Nedir? Ne Anlama Geliyor - Temel Metabolik Panel Testi Nedir? Ne Anlama Geliyor - TPMT Testi Nedir? Ne Anlama Geliyor - Trigliserit Testi Nedir? Ne Anlama Geliyor - Trikomonas Testi Nedir? Ne Anlama Geliyor - Seruloplazmin Testi Nedir? Ne Anlama Geliyor - Valproik Asit Testi Nedir? Ne Anlama Geliyor - Pap Smear Testi Nedir? Ne Anlama Geliyor -