Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi

Cumhuriyet Üniversitesi, Cumhuriyetimizin 50.yılı anısına, 5 Nisan 1973 tarihinde yayınlanan 1071 sayılı yasanın 5/b maddesi gereğince, Sivas’ta kurulmuştur. Cumhuriyet Üniversitesi’nin kurulması, dönemin Milli Eğitim Bakanı Orhan CENGİZ tarafından, Hacettepe Üniversitesi’ne teklif edilmiştir. Hacettepe Üniversitesi senatosunda 20 Ekim 1973 tarihinde alınan kararla, Cumhuriyet Üniversitesi’nin desteklenmesi ve tıp fakültesinin Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulup geliştirilmesi, oy birliği ile kabul edilmiştir. Tıp Fakültesi’nin kurucu dekanlığına, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Profesörü Yılmaz SANAÇ atanmıştır. Senatonun aldığı bir diğer kararla, 1973-1974 akademik yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenime başlamaları sağlanmıştır. 1974 yılı sonlarında Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Muvaffak AKMAN, Tıp Fakültesi Dekanı Yılmaz SANAÇ, Sivas Valisi Celal KAYACAN ve Sivas Belediye Başkanı Orhan EKENEL Sivas’ta bulunan sağlık kuruluşlarında yapmış oldukları incelemeler sonucunda hazırlanan bir protokolle, Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin Tıp Fakültesi’ne devredilmesini sağlamışlardır. Tıp Fakültesi 1992 yılına kadar, bu binada faaliyetlerini sürdürmüştür. Halen kullanılmakta olan kampus içerisindeki hastane binasının temeli ise 11 Eylül 1975’te atılmış ve 1992 yılı sonunda, yeni hastane binasına taşınılmıştır.

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Hakkında İçerikler
Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 58140 KAMPÜS/SİVAS  
Telefon 0(346) 258-00 00
Fax 0(346) 258-00 24
E-Mail hastane@cumhuriyet.edu.tr

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Çalışma Saatleri

Pazartesi 08:30 – 16:00  
Salı 08:30 – 16:00
Çarşamba 08:30 – 16:00
Perşembe 08:30 – 16:00
Cuma 08:30 – 16:00
Cumartesi 08:30 – 16:00
Pazar

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Nerede
Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Randevu Alma
Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinden Randevu Almak için aşağıda bulunan Randevu Al butonuna tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz.

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları
Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinden Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için aşağıda bulunan Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için tıkla butonuna tıklayarak sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Bölümleri ve Servisleri

-Acil Tıp Anabilim Dalı, Aile Hekimliği Anabilim Dalı, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalı, Dermatoloji Anabilim Dalı, Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalı Kardiyoloji Anabilim Dalı, K.B.B. Hastalıkları Ana Bilim Dalı, Nöroloji Anabilim Dalı, Nükleer Tıp Ana Bilim Dalı, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, Tıbbi Patoloji Ana Bilimdalı, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.B.Dalı, Psikiyatri Anabilim Dalı, Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı, Radyoloji Anabilim Dalı, Tıbbi Genetik Anabilim Dalı, Üroloji Anabilim Dalı, Tüp Bebek Ünitesi, Pediatrik Acil, Yenidoğan Yoğun Bakım Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Alerjik Hastalıklar, Romatoloji ( Dahiliye ) Bilim Dalı, Endokrinoloji ve Metabolizma, Gastroenteroloji, Hematoloji, Hemodiyaliz, İç hastalıkları Medikal Onkoloji, Nefroloji Bilim dalı, El Cerrahisi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları, Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Ünitesi, Pediatrik Rehabilitasyon Ünitesi, Genel Pediatri, Çocuk Yoğun Bakım Lenfödem Tedavi Ünitesi, Palyatif Bakım Ünitesi, Algoloji (Ağrı) Bölümü, Biyokimya Laboratuvarı, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Çocuk Hematoloji, Çocuk Endokrinoloji, Çocuk Enfeksiyon, Yanık Ünitesi, Cerrahi Onkoloji, Adli Tıp, Romatoloji (FTR) Bilim Dalı

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Doktorları
Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinde görevli doktorların listesine aşağıda bulunan Doktorlar listesi için tıklayın butonuna tıklayarak doktor bilgilerine ulaşa bilirsiniz.

Özel Başak Tıp Merkezi - Cilt (Deri) kanseri nedir? Cilt kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Rahim (Uterus) kanseri belirtileri nelerdir? - Mesane kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Kolon (Bağırsak) kanseri nedir? Kolon kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Böbrek kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - ALS hastalığı nedir? Belirtileri ve süreci - Lösemi (Kan kanseri) nedir? Belirti ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Çocukların yaz tatili sevincini arttıracak etkinlikler! - En iyi dostlarımız evcil hayvanlar -