Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi

Akhisar ilçesinde Cumhuriyet öncesi Rum azınlığın kurup işlettiği “İSPETALYA” denilen hastane bulunmaktaydı. Türklere ait ilk hastane 1893 yılında Akhisar eşrafından Selimzade Ahmet Ragıpbey tarafından Paşa Mah. Paşa camii yanında inşa ettirilmiştir.İkinci Dünya Savaşı yıllarında Ragıpbeyin 1891 yılında inşa ettirdiği köşk denilen bina satın alınarak hastane bu binaya taşınmıştır.1950 yılının başında aynı yerde yeni hastane binası temelleri atılmış,1954 yılında Sağlık Bakanlığı’ na bağlı olarak şu andaki hastane binasının esasını teşkil eden 70 yataklı çağdaş bir hastane kurulmuştur, daha sonraki yıllarda Yılmaz ÖZYÜNCÜ, Özcan NAMLISOY Vakfı, Halide KANTACIOĞLU, Sağlık Bakanlığı hastane yardım derneği ve ilçe halkının katkı ve destekleriyle birlikte 178 yataklı bugünkü halini almıştır. Gelişen değişen ülkemiz koşullarına ayak uydurabilmek ve ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla hastanemiz 25.06.2007 tarihinde yeni ve modern hizmet binasında 140 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlamıştır . Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 09.10.2007 tarih ve 9207 sayılı yazısında Bakanlık Makam Onayında 85 yataklı Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nin 08.11.2007 tarihinden itibaren Akhisar Devlet Hastanesi ek binası olarak hizmet vermeye başlaması ile yatak kapasitemiz 200 ‘e çıkmıştır. Mayıs 2010 itirabiyle Akhisar Devlet Hastanesi ek binası ismi Akhisar Devlet Hastanesi Mustafa Kirazoğlu Sağlık Kompleksi olarak yeniden adlandırılmıştır.2013 Yılında Akhisar Devlet Hastanesi Mustafa Kirazoğlu Sağlık Kompleksi lojmanları yıkılarak, yerine inşa edilen yataklı servisler binası hizmete girmiş böylece yatak sayısı 300 ‘e çıkarılmıştır.

Akhisar Devlet Hastanesi Hakkında İçerikler
Akhisar Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres Hürriyet Mah. 213 sk. No:2 45200 Akhisar/MANİSA  
Telefon 0 236 413 91 91
Fax 0 236 413 63 84
E-Mail manisadhs2@saglik.gov.tr

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Çalışma Saatleri

Pazartesi 08:30 – 16:00  
Salı 08:30 – 16:00
Çarşamba 08:30 – 16:00
Perşembe 08:30 – 16:00
Cuma 08:30 – 16:00
Cumartesi
Pazar

Akhisar Devlet Hastanesi Nerede
Akhisar Devlet Hastanesi Randevu Alma
Akhisar Devlet Hastanesi nden Randevu Almak için aşağıda bulunan Randevu Al butonuna tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz.

Akhisar Devlet Hastanesi Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları
Akhisar Devlet Hastanesi nden Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için aşağıda bulunan Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için tıkla butonuna tıklayarak sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Akhisar Devlet Hastanesi Bölümleri ve Servisleri

-Acil

-Beyin Cerrahisi

-Cildiye

-Çocuk Cerrahi

-Çocuk Hastalıkları

-Enfeksiyon Hastalıkları

-Fizik Tedavi

-Genel Cerrahi

-Göğüs Hastalıkları

-Göz Hastalıkları

-İç Hastalıkları

-Kadın Hastalıkları ve Doğum

-Kardiyoloji

-Kulak Burun Boğaz

-Nöroloji

-Ortopedi

-Psikiyatri

-Üroloji

Akhisar Devlet Hastanesi Doktorları
Akhisar Devlet Hastanesi nde görevli doktorların listesine aşağıda bulunan Doktorlar listesi için tıklayın butonuna tıklayarak doktor bilgilerine ulaşa bilirsiniz.

Özel Başak Tıp Merkezi - Cilt (Deri) kanseri nedir? Cilt kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Rahim (Uterus) kanseri belirtileri nelerdir? - Mesane kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Kolon (Bağırsak) kanseri nedir? Kolon kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Böbrek kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - ALS hastalığı nedir? Belirtileri ve süreci - Lösemi (Kan kanseri) nedir? Belirti ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Çocukların yaz tatili sevincini arttıracak etkinlikler! - En iyi dostlarımız evcil hayvanlar -