Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Şanlıurfa’da çocuk alanında devlet hastanesi bünyesinde hizmet verilmekteydi. 1962 Yılında 3 katlı A blok Verem pavyonu olarak hizmete girmiştir. 1972 yılında ise B blok yine 3 katlı olarak inşa edilmiş ve hastane 200 yataklı kapasiteye çıkartılmıştır. İlimizde artan nüfusa paralel olarak çocuk servisinin yetersiz kalışı sebebiyle ilimiz doğum ve çocuk bakımevinin ek hizmet binası onarılmış ve 50 yatak kapasitesi ile çocuk hastalıkları dalında hizmete açılmıştır. Ancak mevcut yatak sayısı zamanla hasta talebini karşılayamadığından 07/01/1997 yılında mevcut binanın üstüne kat ilavesi yapılarak 50 ek yatak daha ilave edilmiş ve 100 yataklı olarak hizmet vermiştir. Buna rağmen hastanenin fiziki yer sıkıntısı devam etmiş ve hasta yoğunluğunu kaldıramamıştır. 2004 yılının başında Devlet Hastanesi yeni açılan 500 yataklı hizmet binasında faaliyete geçince hastanemiz, kadın hastalıkları ve doğum hastanesinden ayrılarak mevcut binamıza taşındı. 2004 yılı Temmuz ayı itibariyle 200 yatak kapasiteli 2 bina ile faaliyete başlamıştır. A Blokta Acil Servis, Poliklinikler, Radyoloji, Laboratuar, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Çocuk Yoğun Bakım ünitesi, Emzirme Odası, Kalite, Aşı, Odiyoloji, Eğitim ve Hasta Hakları Birimleri bulunmaktadır. B Blokta 1, 2 ve 3. Çocuk Servisi, 1, 2 ve 3. Süt Çocuğu Servisleri, eczane, mutfak ve depolar bulunmaktadır. Hastanemiz halen yönetici kadrosu ve sağlık personelleri, genel idare ve yardımcı hizmetler sınıfı personeliyle sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hakkında İçerikler
Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres Atatürk Mah. Hastane Cad. (Eski Devlet Hastanesinin Yeri) Haliliye Şanlıurfa  
Telefon 0 (414) 318-4000
Fax
E-Mail

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çalışma Saatleri

Pazartesi 08:30 – 16:00  
Salı 08:30 – 16:00
Çarşamba 08:30 – 16:00
Perşembe 08:30 – 16:00
Cuma 08:30 – 16:00
Cumartesi
Pazar

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Nerede
Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Randevu Alma
Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesinden Randevu Almak için aşağıda bulunan Randevu Al butonuna tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları
Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesinden Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için aşağıda bulunan Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için tıkla butonuna tıklayarak sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Bölümleri ve Servisleri

-Çocuk Cerrahisi

-Çocuk Endokrinolojisi

-Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları

-Çocuk Gastroenterolojisi

-Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi

-Çocuk İmmünolojisi

-Çocuk Kardiyolojisi

-Çocuk Nefrolojisi

-Çocuk Nörolojisi

-Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

-Çocuk Psikiyatrisi

-Neonatoloji

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesii Doktorları
Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görevli doktorların listesine aşağıda bulunan Doktorlar listesi için tıklayın butonuna tıklayarak doktor bilgilerine ulaşa bilirsiniz.

Özel Başak Tıp Merkezi - Cilt (Deri) kanseri nedir? Cilt kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Rahim (Uterus) kanseri belirtileri nelerdir? - Mesane kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Kolon (Bağırsak) kanseri nedir? Kolon kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Böbrek kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - ALS hastalığı nedir? Belirtileri ve süreci - Lösemi (Kan kanseri) nedir? Belirti ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Çocukların yaz tatili sevincini arttıracak etkinlikler! - En iyi dostlarımız evcil hayvanlar -