Menemen Devlet Hastanesi

Ameliyathanemiz Hepafiltre sistemi ile havalandırılan ve modern cihazlarla donatılan 6 ameliyat ve 1 küçük müdahale salonundan oluşmaktadır. En iyi hizmeti sunabilmek için tüm malzemeler Merkezi Sterilizasyon Ünitesinde sterilize edilmektedir. Ameliyathanede yılda yaklaşık 8200 hasta ameliyat edilmektedir.İkinci Basamak Sağlık Kuruluşu olarak hizmetini sürdüren hastanenin polikliniklerinde deneyimli uzman hekimler görev yapmaktadır. Polikliniklerde Muayene edilen hasta sayısı yılda yaklaşık 600.000’dir.
Hizmete açılan B blokta yeni oluşturulan Acil Servisimiz 850 m2 alan ile İzmir ilinin geniş mekâna sahip acil servislerinden biri olmuştur. 10 muayene ve 16 gözlem yatağı ile hizmet veren birimimiz ikinci basamak acil servis olarak sınıflandırılmaktadır. Yıllık ortalama 156.000 hastanın başvurduğu acil servis 24 saat süresince deneyimli personeli ile hizmet vermektedir.
Hastanemiz laboratuvarı 2010 Ocak itibari ile yeni mekânına taşındı. Bu şekilde farklı yerlerde bulunan laboratuvar birimleri merkezi laboratuvar çatısı altında toplandı. Yıllık ortalama 650 bin tetkik yapılarak hastalarımıza en iyi hizmet sunulmaktadır.
Hastanemizde Bilgisayarlı Tomografi (BT), Manyetik Rezonans (MR), Mamografi, Kemik Dansitometresi, Ultrason ve Doppler Ultrason yanı sıra Solunum Fonksiyon testi, EEG, EMG, EKO ve Eforlu EKG gibi tetkikler güvenle hastalarımıza sunulmaktadır. Dijital (DR) yöntemle çekilen Röntgen filmleri PACS sistemi vasıtası ile arşivlenmekte ve hekimlerin kullanımına sunulmaktadır.
Bölgede iddialı konumda olan birimlerimizden biri de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitemizdir. 850 m2 alan üzerinde 2 elektro terapi odası, kısa dalga, enfraruj, ultrason, parafin, hat-pack’in uygulandığı büyük tedavi odası ve geniş bir egzersiz salonu mevcuttur. Fizik Tedavi Ünitesinde günde 120 hastaya hizmet verilmektedir.Odyometre laboratuvarında rutin odyometre dışında yeni doğan bebeklere işitme tarama testi de uygulanmaktadır.Halen 150.000 nüfusa hizmet veren Menemen Devlet Hastanesi ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahiptir. Ayrıca 2003 yılından itibaren Bebek Dostu Hastane unvanını taşımaktadır.Menemen Devlet Hastanesi tüm bu hizmetlerini sunarken hasta ve çalışan memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak ve sürekli iyileştirmeyi sağlamak için gerekli eğitim, donanım ve yatırım faaliyetlerinin uygulayıcısı ve takipçisidir.

Menemen Devlet Hastanesi Hakkında İçerikler
Menemen Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres UĞUR MUMCU MAHALLESİ 1249 SOKAK NO : 11 MENEMEN / İZMİR  
Telefon

444 35 18 

+90 (232) 832 58 59

+90 (232) 831 37 79

Fax  0 (232) 832 58 51
E-Mail

Menemen Devlet Hastanesi Çalışma Saatleri

Pazartesi 08:30 – 16:00  
Salı 08:30 – 16:00
Çarşamba 08:30 – 16:00
Perşembe 08:30 – 16:00
Cuma 08:30 – 16:00
Cumartesi
Pazar

Menemen Devlet Hastanesi Nerede
Menemen Devlet Hastanesi Randevu Alma
Menemen Devlet Hastanesinden Randevu Almak için aşağıda bulunan Randevu Al butonuna tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz.

Menemen Devlet Hastanesi Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları
Menemen Devlet Hastanesinden Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için aşağıda bulunan Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için tıkla butonuna tıklayarak sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Menemen Devlet Hastanesi Bölümleri ve Servisleri

-Genel Cerrahi

-Kadın Hastalıkları ve Doğum

-Göz Hastalıkları

-Üroloji

-Kalp ve Damar Cerrahisi

-Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

-Ortopedi ve Travmatoloji

-Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

-Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye)

-Anestezi ve Reanimasyon

-Enfeksiyon Hastalıkları

-Nefroloji

-Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

-Ruh Sağlığı ve Hastalıkları (Psikiyatri)

-Aile Hekimliği

-İç Hastalıkları (Dahiliye)

-Göğüs Hastalıkları

-Kardiyoloji

-Nöroloji

Menemen Devlet Hastanesi Doktorları
Menemen Devlet Hastanesinde görevli doktorların listesine aşağıda bulunan Doktorlar listesi için tıklayın butonuna tıklayarak doktor bilgilerine ulaşa bilirsiniz.

Özel Başak Tıp Merkezi - Cilt (Deri) kanseri nedir? Cilt kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Rahim (Uterus) kanseri belirtileri nelerdir? - Mesane kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Kolon (Bağırsak) kanseri nedir? Kolon kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Böbrek kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - ALS hastalığı nedir? Belirtileri ve süreci - Lösemi (Kan kanseri) nedir? Belirti ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Çocukların yaz tatili sevincini arttıracak etkinlikler! - En iyi dostlarımız evcil hayvanlar -