Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesi

Herkesin bir hikayesi vardır. O hikaye uzun ya da kısa olabilir. Can sıkıcı ya da ilgi çekici olabilir. Belki öğreticidir., hatta ibret vericidir. Herkesin hikayesinin farklı tarafları vardır elbette, ama bütün hikayelerde iki önemli ortak özellik bulunur: Dile getirilen gerçektir ve o gerçek ancak bir kez yazılabilir, bir daha da öyle yazılamaz. Her insanın hikayesi akıp giden zamanın ölümlü bir bedenle yaşanmış bir dilimdir. İnsanlığın yalnızca bir zerresidir. Kimi yerlerde başka insanların hikayeleriyle kesişir, kimi yerde yalnızca kendine has özellikler gösterir. Herkesin hikayesi yazılabilir. Bazı hikayeler insanlara yararlı, kayda değer bir miras oluştururlar. Böyle hikayelerde insan bedeninin yaşam süresi içine çok şey sığmıştır. Yalnızca bir tek kişiyi değil, birçok kişiyi ilgilendiren hikayelerdir bunlar. Hatta dönemi, toplumu, ülkeyi, fikirleri, ilkeleri tarif ederler. Beden, yaratıcısına geri dönecektir ama yaşadıklarının izleri kalacaktır. O yüzden, bu hikayeler yazılırsa iyi olur. Mehmet Kemal Dedeman’ın hikayesi yakın çevresi ve iş dünyası kadar içinde yaşadığı toplumu da ilgilendiriyor. Kişiliği kadar hayatı da kendine has özellikler taşıyor. Mehmet Kemal Dedeman’ın hikayesi yazılması gereken hikayelerden. Bu hikayenin yazılması için yaptığı uzun ve titiz çalışmalardan sonra bir de benim için harcadığı zamana, özene ve gösterdiği ilgiye, yakınlığa müteşekkirim. Mehmet Kemal Dedeman gençlik yıllarından başlayarak notlar tutmuş, hemen hemen herşeyi tarihi, yeri, bazen de saatiyle kaydetmiş. Hayat hikayesinin bazı bölümlerini günceler tutarak kayda geçirmiş, kimi anıları ise “düzmeceler” ya da “uydurmacalar” adını verdiği dizelerde yer almış. Hayat hikayesini oluşturan birçok olayın belgesini düzenli dosyalarda korumuş. Bunlar öylesine özenli ki, yeniden göz gezdirdiği ya da düzenlediği tarihler bile kaydedilmiş. Elindeki evrakın kaynağı hep belirtilmiş; bir yazışmanın ya da bir belgenin kendine göre hikayesi varsa, üzerine mutlaka not düşürülmüş. Yoğun geçen bir iş hayatı sırasında bu titizliğin nasıl korunabildiğine şaşmamak elde değil. Bununla da kalmamış Mehmet Kemal Dedeman, yanında eksik etmediği dolmakalemiyle ve inci gibi bir yazıyla, sayısının kendinin de bilmediği dizeler yazmış. Hayat, insanlar, Tanrı, doğa, gündelik işler, ailesi gibi konuları ele aldığı dizelerde, adeta dertleşiyor, Tanrı’ya yakarıyor ve kendini kıyasıya eleştiriyor. Yaşadıklarına olduğu kadar yazmaya, olayları kaydetmeye gösterdiği özen, Mehmet Kemal Dedeman’ın hayat hikayesinin yazılmasında büyük rol oynadı. Kendi hikayesinin mimarı Mehmet Kemal Dedeman oldu. Tüm malzemesi yine tarafından, bütün ayrıntılarıyla, çoktan özenle hazırlanmıştı. İşe ve hayata kattığı enerjiyi ve rengi yansıtan bu hikayenin yazılması sebebiyle, Türkiye’nin tarihinde ve iş dünyasında nev-i şahsına münhasır bir yer tutan Sayın Mehmet Kemal Dedeman’ı tanıma şanşını elde ettiğim için çok memnunum.

Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesi Hakkında İçerikler
Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres Erciyes Üniversitesi Merkez Kampusü Melikgazi/Kayseri  
Telefon 0 (352) 207-6666
Fax
E-Mail

Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesi Çalışma Saatleri

Pazartesi 08:30 – 16:00  
Salı 08:30 – 16:00
Çarşamba 08:30 – 16:00
Perşembe 08:30 – 16:00
Cuma 08:30 – 16:00
Cumartesi 08:30 – 16:00
Pazar

Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesi Nerede
Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesi Randevu Alma
Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesinden Randevu Almak için aşağıda bulunan Randevu Al butonuna tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz.

Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesi Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları
Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesinden Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için aşağıda bulunan Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için tıkla butonuna tıklayarak sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesi Bölümleri ve Servisleri

» Hematoloji

» Medikal Onkoloji

» Radyasyon Onkolojisi

» Radyoterapi Ünitesi

» Onkoloji Servisi

» Hematoloji Servisi

» Kemik İliği ve Kök Hücre Nakli Ünitesi

» Hemaferez Ünitesi

Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesi Doktorları
Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji Onkoloji Hastanesinde görevli doktorların listesine aşağıda bulunan Doktorlar listesi için tıklayın butonuna tıklayarak doktor bilgilerine ulaşa bilirsiniz.

Özel Başak Tıp Merkezi - Cilt (Deri) kanseri nedir? Cilt kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Rahim (Uterus) kanseri belirtileri nelerdir? - Mesane kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Kolon (Bağırsak) kanseri nedir? Kolon kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Böbrek kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - ALS hastalığı nedir? Belirtileri ve süreci - Lösemi (Kan kanseri) nedir? Belirti ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Çocukların yaz tatili sevincini arttıracak etkinlikler! - En iyi dostlarımız evcil hayvanlar -