Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi

Merkezimiz, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Başhekimliği’ne bağlı olarak 20/05/2005 tarihinde, Tokat ili, Zile ilçesinde hizmet vermeye başlamıştır. Konsepti ile ülkemizde örnek teşkil eden Merkezimiz yaklaşık 500 m2 kapalı alan ve 2 kattan oluşan müstakil bir binada hizmet vermektedir. Merkezimizde; 23 Adet Seronegatif Hemodiyaliz Cihazı, 2 Adet Yedek Seronegatif Hemodiyaliz Cihazı, 2 Adet HBS(+) Hemodiyaliz Cihazı, 2 Adet HCV(+) Hemodiyaliz Cihazı ile toplam 29 makine ile Kronik Böbrek Yetmezliği hastalarımıza Hemodiyaliz Tedavisi sunulmaktadır. Su sistemimiz Online Sistem ve Reverse Osmosis (Ters Ozmoz) Sistemine haizdir. Merkezimizde “re-use” yapılmamaktadır. Merkezimiz Haftanın 6 günü (Pazar Günleri hariç), 07:00 – 16:00 saatleri arasında, sabah ve öğle olmak üzere 2 seans halinde hasta kabul etmektedir. Diyaliz Merkezimizde Tedavi Hizmetleri; 1 Uzman Hekim, 1 Sorumlu Hemşire, 6 Diyaliz Hemşiresi nezaretinde sunulmaktadır. Her seansta; Uzman Doktor tarafından Hasta Vizitleri yapılmakta, tedavileri ayarlanmakta, Üniversitemizin Nefroloji Uzmanları tarafından da Periyodik Hasta Vizitleri yapılmaktadır. Hasta Bakım Hizmetleri için 6 Yardımcı Personelimiz görev yapmaktadır. Teknik hizmetler için 1 Yardımcı Sağlık Teknisyenimiz bulunmaktadır. (HBS+) ve (HCV+) diyaliz hastalarımıza, ayrı bir odada, ayrı cihazlarla ve ayrı hemşirelerle tedavi hizmeti sunulmaktadır. Hastaların Hepatit Aşı Programları Sorumlu Hemşire tarafından takip edilmekte, Hepatit riski en aza indirilmektedir. Hastalarımızın diyetleri, uzman diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Hastalarımıza, her diyaliz seansında diyetlerine uygun yiyecek ikramları yapılmaktadır. Hastalarımız için, sosyal hizmet uzmanlarımız tarafından, psiko-sosyal rehabilitasyon programları organize edilmektedir. Salonlarımızda hasta başı uydu TV yayını, kişiye özel kulaklık ve müzik yayını hizmetleri sunulmaktadır. Tüm hasta yataklarımız elektronik ayarlı, kumandalı tiptedir. Diyaliz salonlarımızda klimalarımız mevcuttur. Merkezimizde hasta/sedye asansörü mevcuttur. Engelli hastalarımız için; rampa, Wc, tekerlekli sandalye gibi tüm gerekli koşullar sağlanmıştır. Zile ve Turhal İlçelerine, yakın tüm yerleşim merkezlerine, belirli güzergâhlarda Hasta Nakil Hizmeti sunulmaktadır. Hastalarımızın, Ankara Hastanemizde tetkik ve tedavilerini yaptırabilmeleri için Merkezimizden Araç Tahsisi yapılmaktadır. Transplantasyon adayı olmak isteyen hastaların nakil başvuru ve tetkikleri, Ankara Hastanemizde (isterlerse yatışlı olarak) yapılmakta ve nakil listesine dâhil edilerek Sağlık Bakanlığı’na bildirilmektedir.

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi Hakkında İçerikler
Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi İletişim Bilgileri

Adres Çekerek Yolu Üzeri Üniversite Kampüsü Yanı Zile/Tokat  
Telefon 0 (356) 317-9005
Fax
E-Mail

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi Çalışma Saatleri

Pazartesi 08:30 – 16:00  
Salı 08:30 – 16:00
Çarşamba 08:30 – 16:00
Perşembe 08:30 – 16:00
Cuma 08:30 – 16:00
Cumartesi 08:30 – 16:00
Pazar

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi Nerede
Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi Randevu Alma
Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezinden Randevu Almak için aşağıda bulunan Randevu Al butonuna tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz.

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları
Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezinden Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için aşağıda bulunan Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için tıkla butonuna tıklayarak sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi Bölümleri ve Servisleri

-Hemodiyaliz

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi Doktorları
Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezinde görevli doktorların listesine aşağıda bulunan Doktorlar listesi için tıklayın butonuna tıklayarak doktor bilgilerine ulaşa bilirsiniz.

Özel Başak Tıp Merkezi - Cilt (Deri) kanseri nedir? Cilt kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Rahim (Uterus) kanseri belirtileri nelerdir? - Mesane kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Kolon (Bağırsak) kanseri nedir? Kolon kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Böbrek kanseri nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? - ALS hastalığı nedir? Belirtileri ve süreci - Lösemi (Kan kanseri) nedir? Belirti ve tedavi yöntemleri nelerdir? - Çocukların yaz tatili sevincini arttıracak etkinlikler! - En iyi dostlarımız evcil hayvanlar -