Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezi

Yıl 1972. Yer İstanbul. Aylardan Mart. Mart’ın onüçüncü günü. Körlerin ve azgörenlerin yaşamına yeni bir umut ışığı doğdu. Onların köylerine, evlerine, odalarına ve kendi çaresizliğne mahkum eden, eğitimsizliğin karanlığına doğan yeni bir umut ışığı. ALTI NOKTA KÖRLER VAKFI kuruldu. Yıl 1971. Bakanlar Kurulu tarafından Vergi Muafiyeti tanındı. Yıl 1972. Vakıf Kurucu Üyelerinden Milliyet Gazetesi Başyazarı Abdi İPEKÇİ tarafından Türkiye çapında başlatılan kampanya ile Vakfın Binası inşa edilerek hizmete girdi. Yıl 1974. Sağlık Bakanlığı ile EMİRGAN ALTI NOKTA KÖRLER REHABİLTASYON MERKEZİ hizmete girdi. Böylece Işık İstanbul’dan Türkiye’nin dört bir yanına yayılmaya başladı. Yıl 1984. Toplum Sağlığı ve Körlüğü Önleme çalışmaları kapsamında Gezici Tarama Ekipleri ile İlköğretim Okullarında Göz taramalarına başlandı. Yıl 1985. Beşiktaş Lions Kulübü’nün katkıları ile Kabartma (Braille) ve Kaset Kitap Kütüphanesi açıldı. Görmezlerin eğitim ve kültür yaşamını zenginleştirecek yeni ufukların doğuşuydu bu. Yıl 1989. Yapılan Protokol ile Rehabilitasyon Hizmetleri SHÇEK ile yürütülmeye başlandı. Yıl 1990. Vakıf Göz Polikliniği Uzman Doktorları ve ekonomik ücretli muayeneleri ile halka hizmet vermeye başladı. Yıl 1998. Zeki AKKÖK Masaj Ünitesi açıldı. Böylece görmezlerin istihdamı konusunda bir ışık daha yakıldı. Bu güne kadar çoğu istihdam edilen 47 kişinin eğitilmesi demekti bu başlangıç. Yıl 2000. Görmezlerin spor yapabilmeleri ve görenlerin eğitime katkıda bulunabilmeleri amacıyla Halı Saha ve Sosyal Tesisler açıldı. Yıl 2004. Vakıf Mütevelli Üyesi ve Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Sayın Oya SEBÜK’ün Annesi Perihan Esen MİNKARİ’nin Anısına yaptırdığı GÖRMEZLER DIGITAL KÜTÜPHANESİ hizmete girdi. Böylece görmezler de teknolojinin son gelişmelerinden yararlanabilecekler, eğitim ve kültür yaşamlarında yeni bir ışık sayfası daha açılmış olacak.

Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezi Hakkında İçerikler
Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezi İletişim Bilgileri

Adres Reşitpaşa Mah. Tuncay Artun Cad. No:63 Emirgan
Telefon 0 (212) 277 62 28 0 (212) 277 40 97 0 (212) 323 21 53
Fax 0 (212) 323 21 54
E-Mail info@6nokta.org.tr

Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezi Çalışma Saatleri

Pazartesi 08:30 – 16:00  
Salı 08:30 – 16:00
Çarşamba 08:30 – 16:00
Perşembe 08:30 – 16:00
Cuma 08:30 – 16:00
Cumartesi 08:30 – 16:00
Pazar

Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezi Nerede
Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezi Randevu Alma
Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezinden Randevu Almak için aşağıda bulunan Randevu Al butonuna tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz.

Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezi Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları
Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezinden Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için aşağıda bulunan Tahlil ve Laboratuvar Sonuçları için tıkla butonuna tıklayarak sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezi Bölümleri ve Servisleri

-Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezi

-Zeki Akkök Masaj Eğitim ve Uygulama Ünitesi

-Rehabilitasyon

Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezi Doktorları
Altı Nokta Körler Vakfı Göz Merkezinde görevli doktorların listesine aşağıda bulunan Doktorlar listesi için tıklayın butonuna tıklayarak doktor bilgilerine ulaşa bilirsiniz.

Isparta Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi - Akçakoca Devlet Hastanesi - Düzce Atatürk Devlet Hastanesi - Özel Oray Diyaliz Merkezi - Özel Düzce Güneş Tıp Merkezi - Düzce Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Özel Fizema Tıp Merkezi - Özel Düzce Göz Tıp Merkezi - Çaycuma Devlet Hastanesi - Devrek Devlet Hastanesi -